כך תעבדו מהבית

עבודה מהבית יכולה להיות פתרון נוח, אבל יש בה גם חסרונות רבים. מצד אחד שעות העבודה גמישות, מצד אחר אין מי שמציב לכם גבולות ואתם עלולים להתפתות להפסקות ארוכות מידי. בכך לא הסתיימו הקשיים – בני הבית עלולים להפריע, הישיבה לבד בלי עמיתים או חברים מתסכלת ואם אתם עצמאיים תסבלו מחוסר יציבות בהכנסות. על רוב הקשיים האלה אפשר להתגבר עם הרגלים נכונים, עלי ידי קביעת גבולות ברורים וסביבת עבודה נכונה. כך תעשו זאת נכון.

בנו סביבת עבודה נפרדת מהבית – על תעבדו בסלון, פינת האוכל או חדר השינה, קבעו את מקום העבודה בחדר יעודי שאפשר לסגור בדלת ולהתנתק מסביבת הבית.

שבו על כיסא נוח – השקיעו בכיסא טוב שיאפשר לכם לשבת שעות ארוכות בנינוחות.

הגדירו זמני עבודה – החליטו על שעות עבודה שיספיקו לכם להרוויח את השכר לו אתם מצפים, הודיעו לבני הבית עליהן, אל תחרגו מהן, הבהירו לכולם כי בשעות האלה אינכם פנויים.

בבוקר להתארגן  לעבודה – אל תשאירו בפיג'מה. התלבשות, שטיפת פנים ותגלחת הן טקס חשוב שמחדיר בכם חיוניות ומאפשר להבדיל בין זמן מנוחה לזמן עבודה.

סגרו את הדלת- ההפרדה בין הבית לסביבת העבודה צריכה להיות חדה וברור לכם ולבני הבית. דלת סגורה מעבירה את המסר הזה, בקשו מבני הבית לא לפנות אליכם בשעות העבודה.

שמרו על סביבת עבודה מסודרת – הכלל הזה נכון בכל מקום ובדואי שהוא נכון בבית עם מרחבים שונים אליהם אפשר לברוח.

אל תפסיקו לעבוד ברגעי משבר- כמו בכל עבודה גם בבית אתם עלולים להיקלע למשברים,

היו כנים – אם בוס דמיוני לא היה מאפשר לכם להפסיק לעבוד אין סיבה שתאפשרו זאת לעצמכם.

תוכנית עבודה- תכננו את הזמן שלכם, רשמו משימות לטווח רחוק וטווח קרוב. אל תתחילו את יום עבודה בלי רשימת מטלות ברורה.

התחילו את יום העובדה באופן רגוע – אכלו ארוחת בוקר משביעה, הקדישו כמה רגעים לישיבה נינוחה, סדרו את המחשבות, קראו עיתון.

הניחו פנקס בהישג יד – פנקס כזה יאפשר לכם לרשום במהירות כל רעיון שיצוץ, הוא חשוב גם לרישומים תוך כדי שיחות טלפון. אפשר להשתמש גם בפתקים קטנים, אבל פנקס עדיף מכיוון שהדפים מהודקים וקשה לאבד אותם.

קחו הפסקות- חשוב לקום פעם בשעתיים, למתוח איברים, לשחרר את שרירי הצוואר והגב. התרעננו, אכלו שתו. הפעולות האלה יאפשרו לכם לעבוד זמן ממושך יותר ביעילות רבה יותר.

לא עובדים בסוף היום – אל תתחילו לעבוד אחרי שיום העבודה נגמר. לקוחות יכולים לחכות לבוקר המחרת ורעיונות טובים אפשר לרשום על פתק.

התאימו את לוח הזמנים למצבכם – היתרון בעצמאות ובעבודה מהבית נעוץ ביכולת להתאים את לוח הזמנים לצרכים שלכם, נצלו את היתרון הזה עד תום. בתכנון לוח הזמנים קחו בחשבון את השעות בהן אתם הכי יעילים- בוקר, ערב או צהריים, עשו את עיקר העבודה בשעות האלה.

לשתות הרבה – קנקן מים שיוצב בסמוך לשולחן העבודה יאפשר לכם לשמור על רעננות וחיוניות.

מוזיקה או רדיו – אם מוזיקה או רדיו יעזרו לכם להתרכז השתמשו בהם, אבל מכיוון שלמוזיקה השפעה רבה על מצב הרוח בחרו בתבונה את סגנון המוזיקה או תחנת הרדיו.

לדעת מתי להפסיק – הציבו גבולות ברורים ועמדו בהם.

השלימו מטלות דחופות עד סוף השבוע- כך תוכלו לצאת לסוף שבוע רגוע בלי מחשבות טורדניות.