סקירה מיוחדת: מי הן החברות שמחפשות עובדים זמניים?

כדי למצוא עבודה זמנית צריך לדעת איפה לחפש. חברות רבות מעדיפות עובדים קבועים שצוברים ניסיון עם השנים, אך יש לא מעט חברות שמעדיפות להעסיק עובדים זמניים. ערכנו עבורכם סקירה קצרה של הענפים בהם הסיכוי למצוא עבודה זמנית הוא גבוה.

עבודה עונתית

חברות שהביקוש לשירותים או למוצרים שלהן צומח בעונה מסוימת יעדיפו להעסיק עובדים זמניים שבתום אותה עונה יעזבו. לא רק הביקוש משפיע – בקטגוריה העונתית מצויות גם  חברות שפשוט לא יכולות לספק את המוצר או השירות כל השנה.

מלונאות – כידוע בענף הזה יש תנודתיות רבה – נדנדת הביקושים נעה מצמיחה בחגים, בחופשים ובמיוחד בקיץ ועד להתעלמות צרכנית מוחלטת בחורף. אם חשקה נפשכם בעבודה בעונות החמות מומלץ לפנות לבתי מלון.

מצילים – אם אתם בעלי הכשרה מתאימה מומלץ לפנות לבריכות, קייטנות, פארקי נופש ומלונות הזקוקים למצילים רבים בקיץ ובחגים. אך, תחסכו לעצמכם זמן ואל תפנו לשירותי ההצלה בחופים משום שמדובר בגופים מסורבלים עם וועד עובדים חזק שקשה מאוד להתקבל אליהם.

קייטנות - בפסח ובחופש הגדול פועלות קייטנות רבות הזקוקות למדריכים, חובשים ואנשי צוות שונים. אם אינכם חוששים ממפגש עם זאטוטים זבי חוטם, יתכן שזהו הפתרון עבורכם.

קטיף - ענפים רבים בחקלאות הם עונתיים, כשמגיעה עונת הקטיף בעל המשק זקוק נואשות לידיים עובדות. העבודה אינה קלה, אך במקרים רבים יש בה גמול נאה.

 

פרסום ושיווק

חברות שונות יוצאות בקמפיין תקופתי לקראת עונת קניות סוערת, כמענה למתחרה, או בעקבות השקת מוצר. בתקופה הזאת הן זקוקות לידיים עובדות. אמנם מדובר בעבודה זמנית, אך אם תשקיעו ותלמדו את התחום תוכלו לרכוש מקצוע מעניין.

אלה התפקידים שמתאימים לעובדים זמניים בתחום זה:

דיילי הסברה – עומדים באזורים הומי אדם ומזמינים את עוברי האורח להתנסות במוצר החדש.

חלוקת עלונים - ברמה הבסיסית יש שעומדים ומגישים את עלון הפרסומת לעובר האורח, אך יש מחלקי עלונים שקיבלו הכשרה והם נדרשים גם להסביר על המוצר בדומה לדיילים.

מקדמי מכירות – בדומה דיילי ההסברה, אך לפעמים הם עובדים יחד עם אנשי מכירות ותפקידים למשוך קונים פוטנציאליים לדוכן המכירות.

ניצבים - ניצבים נדרשים לצילומי פרסומת הנמשכים כמה ימים. אם יתמזל מזלכם אולי תצליחו להתקבל לצילומי סרט או תוכנית טלוויזיה, אז יתכן ותהיו נוכחים בכמה ימי צילום.

מתאמי פגישות - חלק ממאמצי השיווק נעשים בטלפון. מתאם הפגישות נדרש לעורר בבן שיחו עניין במוצר ולשכנע אותו להיפגש עם איש מכירות.

 

טיפול בילדים

כל הורה זקוק לעזרה בגידול הילדים, אם זה לשעות הפנאי ואם לעבודה או למטלות אחרות אליהן אי אפשר להגיע עם ילדים. אם ניחנתם בסבלנות ואהבה לילדים מומלץ שתחפשו עבודה זמנית באחד התפקידים הבאים:

בייבי סיטר - אמנם מדובר במעט שעות עבודה, אך בדרך כלל התגמול לשעה גבוה מהממוצע.

אופר – זאת אומנת השוהה עם הילדים רוב שעות היממה. מכיוון שמדובר בשכר חודשי, רוב המעסיקים הם משפחות בעלות אמצעים. אפשר למצוא עבודה זמנית בתחום אצל משפחות השוהות תקופה מוגבלת בחול, אם זה לחופשה קצרה או שליחות ארוכה מהעבודה. במקרים אלה יחד עם השכר מצפה לכם צ'ופר נוסף – הרפתקה בחו"ל.

 

עבודה זמנית בחו"ל

אם העבודה בחו"ל קורצת לכם אולי תגלו עניין באחד התפקידים הבאים:

שליחים בקהילה היהודית – הסוכנות היהודית וארגונים אחרים שולחים נציגים מישראל לקהילה יהודית באחת הערים הגדולות במדינה זרה. מדובר בתפקידים מאתגרים הדורשים השכלה רחבה. מכיוון שלרוב השהות ארוכה, עבודה זמנית זו אינה מתאימה למי שמחפש פתרון לחודש או חודשיים.

מדריכים במחנות קיץ - בארה"ב וקנדה פועלים מחנות קיץ לילדים להורים יהודיים. חלק גדול מהמחנות מאורגן על ידי הסוכנות היהודית. התפקיד דורש מגורים במשך חודשיים במחנה הקיץ, אם חופשות מעטות.

מוכרים בדוכנים - יש לא מעט חברות המפעילות דוכני ממכר בקניונים ברחבי העולם. בדרך כלל התגמול מותנה במכירות, ולכן התפקיד מומלץ רק למי שניחן בכושר שכנוע.

 

בתחקיר למאמר זה גילינו כי יש ביקוש לעובדים זמניים בעוד כמה תחומים אותם לא הצלחנו לסווג.

אנשי תוכנה – מצאנו כי אנשי תוכנה בכלל ובמיוחד בעלי ניסיון בבקרת איכות נדרשים לעבודה זמנית, כנראה במקרים של השקת מוצר חדש.

מזכירות – מכיוון שתפקיד המזכירה הוא חיוני לחברה, היעדרות שלה לתקופה ארוכה, למשל בגין חופשת לידה, מקשה מאוד על תפקוד החברה ולכן במודעות רבות מחפשים המעסיקים עובדים זמניים לתפקיד זה.