כך תמצאו במהירות עבודה זמנית איכותית

עבודה זמנית היא פתרון נוח בתקופות שונות בחיים- בלימודים, בין עבודות או לפני נסיעה ארוכה. בגלל קוצר הזמן ומחסור במזומנים רבים מתקשים למצוא במהירות עבודה הולמת ומתפשרים על משרות משתלמות פחות. הנה כמה טיפים שיסייעו לכם למצוא עבוד ה זמנית טובה ומשתלמת.

ספרו לקרובים שלכם – בישראל כמו בישראל הדרך היעילה ביותר למצוא עבודה היא באמצעות קשרים ולאו דווקא כישורים. אל תצניעו את העובדה שאתם מחפשים עבודה, גם אם הנסיבות מביכות אתכם. אל תסתפקו בתיאור המצב, בקשו מכל המכרים והקרובים לעזור לכם. תתפלאו לראות עד כמה אנשים מתגייסים לעזרתכם.

השתמשו ברשת החברתיתעדכנו את החברים ברשת החברתית ובקשו את עזרתם.

זה לא הזמן להצטנע – בכל הזדמנות, בשיחות עם מכרים או ברשת החברתית תארו את הכישורים שלכם. הדיווח על היכולות שלכם יגרום לכל אותם אנשים מהם בקשתם עזרה לחפש משרה מתאימה. פתאום הם יזכרו בחבר שבדיוק מחפש אדם כמוכם.

הכינו קורות חיים - הרי לא חשבתם לחפש עבודה בלי המסמך ההכרחי הזה?! נסחו אותם בצורה תמציתית ונוחה לקריאה, אל תלאו את הקורא בפרטים לא מעניינים, אם זה אפשרי- הוסיפו פרטי יצירת קשר עם מעסיק קודם כממליץ.

פנו לחברות כוח אדם – החברות האלה מצויות בקשרים יומיומיים עם ארגונים הזקוקים לעובדים. רבים הם הסיכויים כי תהינה להן הצעות מעניינות.

הרחיבו את הכישורים – אם יותר כישורים יהיו לכם יותר הזדמנויות. הירשמו לקורסים להכשרה מקצועית או לימדו בבית באמצעות האינטרנט. במיוחד כדי לטפח את מיומנויות המחשב שלכם  החל משליטה ביישומי office ועד יכולות מתקדמות כשימוש בתוכנות גראפיות או בנייה וקידום אתרים.

נצלו קשרים ישנים – זה בדיוק הזמן לבדוק איפה עובד המפקד בצבא, המדריך בתנועה או החבר הטוב שהקשר איתו התרופף.

פנו לבוס הקודם – אם אתם סבורים שבאחד ממקומות העבודה הקודמים שלכם העריכו אתכם פנו אליהם, אולי מתפנה להם משרה חדשה.

גלו רצינות – גם אם העבודה זמנית, התייחסו אליה כאילו זאת הקריירה עליה חלמתם. אף מעסיק לא ישכור אתכם אם יחשוש ולו לרגע כי אתם כאן רק כדי להעביר את הזמן.

היו אקטיביים – פנו ביוזמתכם למקומות עבודה רלוונטיים, הרימו טלפון או שלחו מייל עם קורות החיים שלכם.

התחילו חיפושים מוקדם ככל האפשר- ככל שתתחילו את החיפוש מוקדם יותר כך תשפרו את יכולת המיקוח, תגדילו את מאגר המשרות שהוצעו לכם, ותוכלו לבחור את הטוב ביותר עבורכם.

היו גמישים – ככל שתגלו יותר גמישות ותתאימו את עצמכם לצרכים של מקום העבודה כך תשפרו את הסיכוי להתקבל, ואת הרצון של הבוס להעסיק אתכם.

הקפידו על הופעה ייצוגית - בשלב ההיכרות המראה החיצוני הוא הכול. לבוש מרושל מעיד אל חוסר רצינות, לבוש מוקפד מעיד על מוטיבציה גבוהה ומעניק לכם נקודות זכות בשלב המיונים.

שמרו על קשר- אחרי שתשלחו קורות חיים התקשרו לברר האם הם התקבלו, באותה הזדמנות נסו לנהל שיחה עם המשיב, כך הוא יזכור אתכם. זה מקובל ולגיטימי להתקשר גם אחרי ראיון העבודה. נצלו את ההזדמנות גם כדי לחדד נקודות שלהרגשתכם פוספסו בריאיון.

סטודנטים? פנו לאגודה – כל אגודת סטודנטים מאגדת רשימת משרות זמניות. מעסיקים הזקוקים לעובדים איכותיים לתקופה זמנית ישמחו להעסיק סטודנט חרוץ ונבון. ניתן לקרוא עוד בהרחבה על עבודה זמנית ו- משרות לסטודנטים.

הירשמו לאתרים לחיפוש עבודה – מספר אתרי אינטרנט גדולים מרכזים את רוב המשרות הפנויות במשק, היתרון בחיפוש באמצעות המאגרים האלה נעוץ ביכולת לאתר משרה לפי סיווגים רלוונטיים, ובעובדה שרוב האתרים ישלחו לדוא"ל שלכם עדכונים על משרות פנויות חדשות. בין האתרים המומלצים ניתן למצוא את: alljobs, גובסיטי, יד 2 – דרושים, גובנט, גובמסטר ועוד