תיכוניסטים רוצים לעבוד? חפשו רשתות מזון מהיר

מסעדות מזון מהיר הן תוצר של המאה ה-20 הקפיטליסטית המתועשת בה זמן שווה ערך לכסף. שלא במקרה רשת המסעדות הראשונה למזון מהיר נוסדה בארצות הברית, ב-1912. זו הייתה קפיטריה בשם "אוטומט" שסיפקה מזון לאנשים ששלשלו מטבע מבעד לאשנב. בשנות ה-40 נוסדה מקדונלדס רשת המזון המהיר הגדולה בתבל. בעשורים האחרונים יש ביקורת רבה על שיטת המזון המהיר משום שלטענת המבקרים האוכל הוא שמן, מזיק לבריאות וחסר ערכים תזונתיים. הסיבה לכך נובעת מהעובדה כי הרשתות השונות מקדישות תשומת לב רבה לכמות המזון ולמהירות ההגשה, אך פחות לרכיבים התזונתיים שבו.

הסרט "לאכול בגדול" הוא ציון דרך במאבק נגד רשתות המזון המהיר. סרט תיעודי זה הוקרן לראשונה ב-2004 ובו תוארו הנזקים הבריאותיים כתוצאה מאכילת מזון מהיר. במיוחד הותקפה רשת "מקדונלדס" שנקטה מאז בצעדים דרסטיים לשינוי תדמיתה ולשיפור איכות המזון. שיעור השומן, ובמיוחד השומן הרווי, הופחת מאוד – בישראל קציצה אחת מכילה רק 9% שומן, הוספו סלטים לרשימת התוספות, ובמיוחד בוצע מהלך של שקיפות בעקבותיו מופיע בתפריט של הרשת מידע על הערכים התזונתיים של כל מנה.
השורה התחתונה היא כי כיום, לפחות במקדונלדס, המזון בריא (אם לא מזמנים צ'יפס ומשקה קל). אפשר להניח כי מגמה זו תצבור תאוצה ורשתות נוספות ילכו בעקבות הרשת האמריקאית.

עבודה ברשתות מזון מהיר

מהקדמה ארוכה זאת ניתן להסיק כי למרות הביקורת על מסעדות מזון מהיר, הן כאן כדי להישאר. מקדונלדס ישראל היא רשת המסעדות הגדולה בארץ. יתר רשתות המזון המהיר כגון בורגר ראנצ', סבארו, ארומה ואחרות לא מפגרות בהרבה אחריה ולכל אחת מהן עשרות, אם לא מאות סניפים ברחבי הארץ. עובדות אלה מבטיחות לעובדים יציבות ובטחון כלכלי. כשאתם עובדים באחת הרשתות האלה אתם יודעים בוודאות כי יש גב כלכלי, המשכורות יגיעו בזמן, ואם לא תעשו שטויות לא יפטרו אתכם מהיום למחר. בענף המסעדות אלה אינם דברים של מה בכך, שכן מסעדות נסגרות ונפתחות כפטריות אחרי הגשם ולא תמיד רואים בו משכורות.

הפופולאריות של רשתות המזון המהיר מקנה לעובדים בהן יתרונות נוספים:
שומרים על חוקי העבודה – רשת גדולה לא יכולה להרשות לעצמה לעבור על החוק. היא תשלם לכם את השכר המגיע לכם על פי חוק, ותספק לכם את כל תנאי העבודה שהחוק דורש ממנה, ולעיתים גם יותר.
ניסיון ששווה כסף – בניגוד להרבה מסעדות קטנות, העובדים ברשתות המזון המהיר עוברים הכשרה מסודרת במסגרתה הם לומדים יסודות במסעדנות ובשירות לקוחות. הידע שתרכשו בתקופת ההכשרה שלכם והניסיון התעסוקתי שווה כסף, וניתן להניח כי בעתיד מנהלי מסעדה ישמחו להעסיק אתכם.
אפשרויות קידום – ברשת גדולה יש עשרות סניפים, משרדי הנהלה, ומאות משרות ותפקידים. אם תתמידו בעבודתכם יש לכם סיכוי סביר להתקדם למשרות אטרקטיביות. מובן שאי אפשר לומר זאת על מסעדה קטנה המעסיקה כמה מלצרים ומנהל משמרת.

איפה מוצאים עבודה ברשתות מזון מהיר?

כמקובל בתקופתנו הדרך הטובה, היעילה והקלה ביותר למצוא עבודה ברשתות מזון מהיר היא באמצעות האינטרנט. חפשו באתרי הדרושים הגדולים, כמו כן מומלץ להיכנס לאתרי האינטרנט של אותן רשתות ולחפש גם בהם הצעות עבודה. אל תסתפקו בשליחת קורות החיים במייל, התקשרו וודאו כי מישהו קיבל את קורות החיים שלכם ומטפל בהן, באותה הזדמנות בררו מתי מזמנים אתכם לריאיון.